مصاحبه آقاي مهدي نصر اصفهاني عضو شوراي شهر بهارستان

کد خبر: 81 تاریخ انتشار: 1397/12/13
نمایش: 9386
اخبار
مهدي نصر اصفهاني، عضو شوراي اسلامي شهر بهارستان: در شرايط فعلي، خدمت در شهرداري ايثار است
مهدي نصر اصفهاني، عضو شوراي اسلامي شهر بهارستان:

در شرايط فعلي، خدمت در شهرداري ايثار است

مهدي نصر اصفهاني، عضو شوراي اسلامي شهر بهارستان در گفتگوي اختصاصي با نسل فردا گفت: شوراي شهر در سال 97 با تمام فراز و نشيبي که داشت، توانست در کنار مردم و مديريت شهري، نقش محوري و کليدي داشته باشد و سعي ما بر اين بود که شهر را آرام و به دور از تنش و مجادله، مديريت کنيم.

تحقق 80 درصد بودجه در شرايط بد اقتصادي

 وي افزود: شوراي پنجم در بدترين زمان از نظر شرايط اقتصادي شروع به اداره شهر نمود و بدهکاري هاي قبلي، حجم سنگين نيروي انساني وارد شده، هزينه هاي جاري و پرسنلي، عدم توانايي سرمايه گذاران در شهر، راکد ماندن پروژه هاي ساختماني، همه و همه دست به دست هم داد تا مشکلاتي سد راه خدمات رساني به شهروندان شود ولي شهرداري از فعاليت روزمره خود غافل نماند و با اين حال، 80 درصد بودجه محقق شد. همچنين حقوق نيروهاي ستادي، شرکتي، سازمان هاي وابسته و بدهکاري هاي قبلي و معطل ماندن پيمانکاران و طلبکاران که در طول اين مدت، شرايط شهرداري را سخت کرده بود و بسياري از شهرداري ها چندين ماه حقوق عقب افتاده دارند، به روز و بدون تاخير پرداخت و به طور کامل انجام شد.

بهارستان شهر پاک استان اصفهان

نصر اصفهاني به فعاليت هاي گسترده شهرداري در شرايط سخت اقتصادي اشاره کرد و ابراز داشت: پروژه هاي نيمه تمام عمراني شهرداري با توجه به شرايط سخت اقتصادي، هيچ پيمانکاري را مجاب نکرد که در اين حيطه ورود پيدا کند چرا که مصالح اساسي بيش از 300 درصد افزايش پيدا کرده است. با اين حال کليه مقدمات اجراي آن ها فراهم و در طول اين مدت کلنگ زني هم انجام شد. براي نمونه مي توان به احداث فاز دوم پارک درياچه زيتون و ساماندهي پارک کوهستان و روشنايي و محوطه سازي آن مکان (يکي از فضاهاي منحصر به فرد و ماندگار شهر بهارستان مي باشد) احداث باغ بانوان، بلوک فرش معابر و پياده روهاي سطح شهر، ترميم و روکش آسفالت سطح شهر در حوزه خدمات شهري، طرح توسعه فضاي سبز و اصلاح گونه هاي گياهي کم آب، طرح تصفيه فاضلاب که يکي از دغدغه هاي اصلي شورا و شهرداري مي باشد و بعضي از پروژه هاي سرمايه گذاري در قالب تفريحي ورزشي که در حال اجرا است، اشاره کرد. وي ادامه داد: با توجه به اضافه شدن حدود 20 هزار نفر ساکنين مسکن مهر به جمعيت بهارستان، امروز شاهد رتبه شاخص اين شهر به عنوان يک شهر پاک در سطح استان هستيم.

عدم مالکيت اراضي توسط شهرداري

نصر اصفهاني از عدم مالکيت اراضي توسط شهرداري ابراز گلايه کرد و تصريح نمود: متاسفانه شهرداري درطول اين سال ها نتوانسته مالکيتي براي خود داشته باشد و مالک عمده شهر، شرکت عمران است که تا به حال با توجه به توافقات انجام شده هنوز مراحل نقل و انتقال اسناد اماکني مانند ضلع جنوبي بلوار بهشت به شهرداري واگذار نشده که جا دارد شرکت عمران جهت ورود سرمايه گذاران به شهر، شرايط را براي آنان مهيا سازد و آورده شهرداري در مرحله اول زمين و پروانه ساخت باشد. وي متذکر شد: در طول فعاليت اين دوره از شورا هيچ گونه فروش زمين و املاک صورت نگرفته چرا که اعتقادي به زمين فروشي نداريم ولي مي توانيم در مقابل دريافت عوارض و پروانه از شرکت عمران که يکي از اصلي ترين مشتريان شهرداري مي باشد، آن ملک را تبديل به احسن نموده و از فروش آن در پروژه هاي عمراني استفاده نماييم.

اولويت اول شهرداري، تکميل پروژه هاي نيمه تمام

عضو شوراي اسلامي شهر بهارستان در ادامه به اولويت هاي شهرداري در سال آينده اشاره کرد و افزود: بودجه شهرداري در سال 98 به صورت نسبي و واقع گرا بسته شده و سعي کرده ايم کليه مسائل و دغدغه هاي شهري در آن ديده شود. اولويت اول شهرداري در سال جديد بايد تامين حقوق پرسنل و تکميل پروژه هاي نيمه تمام و حفظ وضعيت موجود و صرفه جويي در هزينه ها، تعامل با شرکت عمران، دعوت از سرمايه گذاران و مشارکت بخش خصوصي، تکريم و احترام به ارباب رجوع، افزايش سطح علمي و دانش پرسنل شهرداري در قالب آموزش جزو اولويت ها باشد. همچنين در حوزه فرهنگي، تعامل با نهادها و سازمان ها، ترويج فرهنگ شهروندي، کاهش معضلات و ايجاد نشاط اجتماعي از وظايف ذاتي شهرداري هاست و بايد از دغدغه هاي مديريت شهري در سال آينده باشد. وي در پايان تاکيد کرد: توسعه فضاهاي ورزشي و ايجاد پارک در محله ها و تجهيز آن ها، برگزاري جشنواره ها و نمايشگاه هاي محلي در سطح شهر، تبديل شهر بهارستان به قطب گردشگري با توجه به ظرفيت منحصر به فرد منطقه کلاه قاضي که متاسفانه در طول اين سال ها از آن استفاده نشده و استفاده شرکت عمران از ظرفيت شوراي شهر و تعامل با شورا و شهرداري در جهت تسريع امور شهر بايد در راس برنامه هاي مديريت شهر بهارستان در سال آينده قرار گمهدي نصر اصفهاني

افزودن دیدگاه

پیوندها

آرشیو

نظرسنجی

نظر شما در مورد پرتال جدید چیست؟